Jesteś w:
Strona główna - News
Wspin Szczecin
Aby otrzymywać bieżące informacje zaprenumeruj internetowy biuletyn
nag_zdjecie

Dodany przez: Indianin
Komentarze: 2

Historia zdjęć

Piotr Lewiński przechodzi Czech Star 8A+
dodano: 2017-06-10 08:05:10 przez: Wojtek Dołęga
zdjecie
 
img_ico_movie

https://vimeo.com/220521715

Bardzo mocnym boulderowym przejściem popisał się Piotrek Lewiński i po długich bojach przeszedł na Okapie w Skałkach Teściowej koło Szklarskiej Poręby problem Czech Star o trudnościach 8A+. Warto dodać, że boulder oryginalnie wyceniony był przez autora, Martina Stranika, aż na 8B, jednak po przejściach kilku mocnych zawodników wycenę obniżono do 8A+, a nawet pojawiły się głosy, że dla wyższych wspinaczy trudności wynoszą 8A. Piotrek uważa, ze wycena 8A+ wydaje się adekwatna. W tym miejscu należy podkreślić, że dotychczas żaden Szczecinianin nie pokonał problemu o większych trudnościach.

Sukces jednak nie przyszedł łatwo – Piotrek po pokonaniu w lipcu ubiegłego roku wersji ze stania, musiał jeszcze kilkanaście razy zameldować się pod Okapem, żeby w końcu 05.06.2017 zakończyć sukcesem swoją przygodę z Czech Star. Sam przyznaje, że gdyby nie wyjątkowa uroda problemu być może nie wystarczyłoby mu motywacji. Gratulujemy super przejścia i liczymy na kolejne mocne odhaczenia na małych formach. 

Doodał: wojtek | 2017-06-12 20:40:30

Nie wiedziałem, a nawet poważne media o tym pisały: http://wspinanie.pl/2010/04/mocny-wyspiarski-boulder-dla-polaka/

Doodał: piter | 2017-06-10 16:45:10

W ramach kronikarskiej dokładności muszę dodać że mój kompan wielu wspinaczkowych peregrynacji Maciek Badower (choć już bardziej Londyńczyk niż Szczecinianin) zaliczył podobną trudność przechodząc parę lat temu w pod londyńskim sandstonie linię o wdzięcznej nazwie „Don’t pierdol”